تبلیغات
مهندسی اینترنت - خواستگاری ساختگی مهندس قلابی از دختران شیرازی
مهندسی اینترنت
جمعه 21 خرداد 1389

خواستگاری ساختگی مهندس قلابی از دختران شیرازی

جمعه 21 خرداد 1389

نوع مطلب :


حوادث > داخلی  - به گزارش ایسکانیوز :
پسری که خود را مهندس شرکت نفت جا می زد و با خواستگاری ساختگی از دختران فریب خورده کلاهبرداری می کرد در عملیات غافلگیرانه پلیس آگاهی استان فارس بازداشت شد.

رسیدگی به این پرونده از فروردین امسال با شکایت یک دختر شیرازی در دستور کار پلیس این شهر قرار گرفت.
«فرشته» 25 ساله به ماموران گفت : عید امسال به طور اتفاقی با مردی شیک پوش آشنا شدم که خود را «محتشم کاشانی» و مهندس شرکت نفت معرفی می کرد.می گفت ماه هاست مرا زیر نظر دارد و یک دل که نه ، صد دل عاشقم شده است.
شاکیه ادامه داد : من که می دیدم «محتشم» تحصلیکرده است ، شغل و ظاهر مناسب دارد و مرا دختر رویاهایش می خواند به او اعتماد کردم و شیفته اش شدم.جوان خوش تیپ ، پیشنهاد ازدواج داد و موضوع را به خانواده ام گفتم.پدر و مادرم وقتی متوجه شدند دخترشان قصد ازدواج با یک مهندس را دارد خیلی خوشحال شدند و من از من خواستند «محتشم» را به خانه دعوت کنم تا بیش تر با هم آشنا شوند.
وی اضافه کرد : خواستگارم در همان ملاقات نخست ، اعتماد خانواده ام را هم جلب کرد و حتی وعده داد که خانه ای در اطراف محل زندگی ما می خرد تا از پدر و مادرم دور نباشم.بدین ترتیب قول و قرار ازدواج گذاشتیم اما «محتشم» به بهانه های مختلف حاضر نبود مرا عقد کند.
«فرشته» اظهار داشت : در تازه ترین دیداری که با «محتشم» داشتم به من گفت پدرش مخالف ازدواج ماست.خواستگارم می گفت پدرش خیال می کند من به خاطر ثروت او جواب مثبت داده ام و می خواهد هر طور که شده او را متوجه سوءتفاهم پیش آمده کند.
شاکیه توضیح داد : «محتشم» با همین ترفند ، تمامی طلا و جواهر و پول های مرا امانت گرفت تا مثلا به پدرش نشان دهد که ناگهان ناپدید و معلوم شد کلاهبردار است.
پرونده با صدور دستور قضایی به پلیس آگاهی استان فارس سپرده و تحقیق تخصصی آغاز شده بود که چند شکایت مشابه به دست کارآگاهان رسید.
شواهد نشان می داد خواستگار قلابی با نام های جعلی مهندس «محتشم کاشانی» ، مهندس «امیرعلی وزیری» و مهندس «امیر اسکندری» دختران شیرازی را اسیر دوستی های خیابانی می کرد و با خواستگاری ساختگی ، دست به کلاهبرداری می زد.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، کارآگاهان با تجمیع اطلاعات ، کشف سرنخها و تکثیر عکسی که یکی از مالباختگان به وسیله دوربین موبایل خود از مجرم جوان گرفته بود به تجسس ادامه دادند.بدین ترتیب محل سکونت «محمد - ف» 24 ساله شناسایی و سرانجام وی طی عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مهندس قلابی که می دانست دستش رو شده و هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد در حضور مالباختگان گفت : دختران شیرازی را به طور اتفاقی در خیابانها تعقیب می کردم و از علاقه ام به آنان می گفتم.وقتی هم چراغ سبز را روشن می کردند و به عشق دروغین من جواب مثبت می دادند نقشه کلاهبرداری را به راحتی اجرا می کردم.
تاکنون چهار دختر خوش خیال از «محمد - ف» شکایت کرده اند اما به نظر می رسد شمار شاکیان بیش از اینهاست.بنابراین پلیس آگاهی فارس از سایر شاکیان احتمالی دعوت کرده برای پیگیری ماجرا به این مرکز بروند.این در حالی است که بررسی ها برای افشای سایر جرم های احتمالی خواستگارنمای کلاهبردار ادامه دارد.

کد مطلب: 68117
زمان انتشار: جمعه 21 خرداد 1389 - 19:16:58
Print نسخه چاپی

منبع:خبر آنلاید