تبلیغات
مهندسی اینترنت - مایکروسافت برای هر موبایل آندروئید از «HTC» غرامت می‌گیرد!
مهندسی اینترنت
یکشنبه 12 اردیبهشت 1389

مایکروسافت برای هر موبایل آندروئید از «HTC» غرامت می‌گیرد!

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389

نوع مطلب :

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی ” Unwired View” شرکت HTC موافقت کرده است که بابت هر تلفن همراه آندروئیدی خود به مایکروسافت غرامت پرداخت کند.
هر چند که هنوز هم جزئیات مالی قرارداد مشخص نشده است اما کارشناسان از پرداخت ۲۰ تا ۴۰ دلاری به مایکروسافت بابت هر تلفن همراه عرضه شده خبر می‌دهند.
تحلیلگر بلومبرگ “راب آندرل” حدس می‌زند که این قانون ممکن است گریبان سایر سازندگان تلفن همراه آندروئیدی را بگیرد و پای شرکت‌هایی مانند سامسونگ و موتورولا نیز به میان کشیده شود.


 

راب آندرل در همین مورد می‌گوید: ممکن است که پلاتفرم آندروئید برای پرداخت این غرامت مجبور به بالا بردن قیمت عرضه خود شود و این زنگ خطری برای سقوط احتمالی این پلاتفرم است، مگر اینکه مدیران گوگل برای آن چاره‌ای بیاندیشند.
آنچه که مشخص است این است که به احتمال فراوان مایکروسافت از پلاتفرم آندروئید شکایتی ندارد، بلکه مدعی حقوق پیاده سازی آن بر روی سخت افزار HTC است که انحصارا در اختیار پلاتفرم ویندوز موبایل و شرکت مایکروسافت بوده، چرا که در غیر این صورت مایکروسافت به صورت مستقیم از گوگل شکایت می‌کرد.

هنوز نمی توان درمورد جزئیات این شکایت و نحوه پرداخت غرامت اظهار نظر قاطعی کرد تا اینکه جزئیات این توافق از سوی دو طرف به صورت واضح اعلام شود.