تبلیغات
مهندسی اینترنت - بررسی حافظه سیستم با استفاده از ابزار عیب یابی ویستا
مهندسی اینترنت
یکشنبه 22 فروردین 1389

بررسی حافظه سیستم با استفاده از ابزار عیب یابی ویستا

یکشنبه 22 فروردین 1389

نوع مطلب :
نویسنده :معین حقدل

گر شما هم از طرفداران اورکلاک کردن قطعات هستید و یا اخیرا حافظه سیستم‌تان با مشکلاتی مواجه شده است، احتمالاً وجود ابزاری که وضعیت سلامت آنها را بررسی کند، بسیار مفید خواهد بود. به جای خالی کردن جیب‌تان و تهیه یک حافظه جدید، بهتر است ابتدا از ابزاری که در ویستا به منظور بررسی حافظه در نظر شده است، استفاده کنید.
در قسمت Search منوی Start ، عبارت Memory را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
اکنون پنجره‌ای نمایان خواهد شد که دارای دو گزینه است. در اینجا گزینه اول را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که قبل از استفاده از این ابزار و انتخاب گزینه اول، کلیه برنامه‌ها را بسته و محیط کار خود را ذخیره کنید. اگر گزینه اول را انتخاب کنید، ویستا، در محیط عیب‌یابی حافظه، راه‌اندازی می‌شود و به طور خودکار شروع به کار می‌کند.
بعد از ورود مجدد به سیستم، پیامی‌در سینی سیستم ظاهر شده که شما را مطلع می‌کند هیچگونه خطایی در طول فرآیند بررسی حافظه پیدا نکرده است.
نکته: دقت داشته باشید که می‌توانید مستقیماً به این ابزار در فرآیند بوت شدن نیز دسترسی داشته باشید. اگر ویستا را در کنار ایکس‌پی نصب کرده باشید، راحت‌تر به این ابزار دسترسی دارید. زمانی که در فرآیند بوت شدن سیستم قصد انتخاب سیستم عامل را دارید، در قسمت پایین صفحه می‌توانید گزینه
 Windows Memory Diagnostic را مشاهده کنید که همان ابزار عیب‌یابی حافظه سیستم است. اما اگر روی سیستم فقط ویستا را نصب کرده باشید، پیدا کردن این ابزار‌اندکی سخت‌تر خواهد بود. اگر تنها ویستا را نصب کرده‌اید و حال قصد استفاده از این ابزار را هم دارید، باید در طول فرآیند بوت شدن کلید F8 را نگه داشته تا منوی بوت ظاهر شود و سپس کلید ESC را برای استفاده از این ابزار فضا فشار دهید.


شکل 5