تبلیغات
مهندسی اینترنت - نخستین سایت جامع اطلاع‌رسانی نوروز طراحی شد
مهندسی اینترنت
یکشنبه 1 فروردین 1389

نخستین سایت جامع اطلاع‌رسانی نوروز طراحی شد

یکشنبه 1 فروردین 1389

نوع مطلب :
نویسنده :معین حقدل

در پی ثبت جهانی نوروز توسط سازمان ملل متحد به جهت نشان دادن نقش برجسته ایران به عنوان رواج دهنده صلح و دوستی در دنیا، نخستین سایت جامع اطلاع‌رسانی نوروز طراحی شد.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، به همت تیمی متشكل از نخبگان علوم رایانه كشور، سایت نوروز بشكلی متنوع و با رعایت بالاترین استانداردهای طراحی وب آماده راه اندازی برای دسترسی در سطح جهان می باشد. ابراهیم امان الهی مدیر این پروژه گفت: ایرانیان به فرهنگ و تمدن خود افتخار می كنند و این سایت در راستای نگاه داشتن و حفظ سنن دیرینه ایران طراحی شده است.
طراح این سایت افزود: گرامیداشت نوروز، بزرگداشت انسان و انسانیت و شكر نعمت های الهی است و امروزه بشریت به یك نماد صلح و دوستی، محتاج است زیرا آشتی انسان‌ها با یكدیگر وبا طبیعت، امروز از هر دوره دیگری موضوع روز و جهانی بشریت است. وی یاد آور شد: این سایت كه در حركتی نمادین همزمان با لحظه سال تحویل پیش روی علاقه‌مندان در سراسر جهان قرار خواهد گرفت به همت تنی چند از متخصصین نخبه جوان علوم رایانه كشور طراحی شده است.
امان‌الهی یاد آور شد: این سایت با هدف اطلاع رسانی در خصوص آئین های نوروزی طراحی شده و باعث ایجاد همبستگی و همگرایی ایرانیان در سراسر جهان می شود كه با فراخوانی بین المللی در نظر دارد نسبت به ثبت نام این سایت بعنوان ركوردار بیشترین بازدید و ارسال كننده پیام تبریك صلح و دوستی در كتاب جهانی ركوردهای گینس به ثبت برساند. وی با اشاره به همكاری نزدیك فرهیختگان كشور در گردآوری مطالب و اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی از طریق سایت جامع نوروزی افزود: این سایت برای نخستین بار بعنوان یك سامانه ملی و بین المللی می تواند باعث ارج نهادن به آئین ها و سنت ها توسط ایرانیان در اكثر نقاط جهان شود.