تبلیغات
مهندسی اینترنت - نمایشگاه سبیت آلمان
مهندسی اینترنت
دوشنبه 17 اسفند 1388

نمایشگاه سبیت آلمان

دوشنبه 17 اسفند 1388

نوع مطلب :

 
بزرگترین نمایشگاه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از روز اول مارچ 2010 به مدت 6 روز در هانوور آلمان آغاز به کار کرد که به گفته مسئولان برگزاری آن به دلیل 18 ماه انجماد سرمایه گذاری در صنعت فناوری اکنون زمان ذوب شدن سرمایه گذاری ها فرا رسیده است.

سبیت 2010 بزرگترین نمایشگاه صنعت ICT در جهان با حضور مشترک صدر اعظم آلمان آنجلا مرکل و نخست وزیر اسپانیا افتتاح شد. مرکل در زمان افتتاح این نمایشگاه بزرگ اعلام کرد دولت آلمان با وجود مشکلات زیادی که به دلیل بحران اقتصادی با آن مواجه است تمامی تلاش خود را برای حمایت از نمایشگاه انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: در دوره فعالیتش در آلمان قصد دارد امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت 50 مگابیت بر ثانیه را برای 75 درصد از خانواده های آلمانی تا سال 2015 فراهم آورد.

نمایشگاه سبیت که از سال 1986 تا کنون به صورت سالانه و توسط Deutsche Messe AG برگزار می شود روز شنبه هفته آینده به پایان خواهد رسید. شعار این سال نمایشگاه "جهان متصل" است.


به صورت کلی در حدود چهار هزار و 157 شرکت از 68 کشور مختلف در این نمایشگاه حضور داشته و محصولات و یا راه حلهای شبکه ای خود را به نمایش گذاشته اند. شرکتهای بزرگی مانند IBM، مایکروسافت، SAP، وودافن، AMD ، گوگل و آمازون نیز در این نمایشگاه گرد هم آمده اند.


تعداد شرکت کنندگان امسال نسبت به سال گذشته سه درصد کمتر است که نمایانگر کاهش تمایل حضور شرکتها در این نمایشگاه از سال 2001 است. در سال 2001 نمایشگاه توانست در حدود هشت هزار و 100 شرکت را برای حضور به سوی خود جذب کند. در این میان برخی دیگر از نمایشگاههای مشابه از جمله نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس و کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا که به صورت سالانه در ماه های ژانویه و فوریه برگزار می شوند در صنعت IT به شهرت قابل توجهی دست یافته است.


شرکت گنندگان در نمایشگاه سبیت 2009 که تحت تاثیر شدید بحران اقتصادی قرار داشتند با کاهشی 25 درصدی و تعداد بازدیدکنندگان با کاهشی 20 درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بود. با این حال متخصصان نسبت به نمایشگاه امسال بسیار خوشبین بوده و معتقدند این نمایشگاه در زمان درستی آغاز به کار کرده است زیرا پس از 18 ماه انجماد سرمایه گذاری در صنعت فناوری، اکنون زمان ذوب شدن سرمایه گذاری ها فرا رسیده است.

نمایشگاه سبیت 2010 با الهام از فیلم پرفروش آواتار گروهی از فناوری های جدید سه بعدی را در معرض نمایش قرار خواهد داد که از آن جمله می توان به نمایشگری با توانایی ایجاد تصاویر سه بعدی بدون نیاز به استفاده از عینکهای ویژه توسط کاربر اشاره کرد.


همچنین در "پارک آینده" نمایشگاه سبیت فناوری "صدای سکوت" با هدف تبدیل کوچکترین حرکات لب و دهان به اصوات به نمایش گذاشته شده است. فناوری که می تواند به افرادی که توانایی صحبت کردن خود را از دست داده اند یا افرادی که قصد دارند بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران در سکوت صحبت کنند، کمک فراوانی کند.

IT سبز از دیگر ویژگی های بارز نمایشگاه 2010 سبیت است و در این نمایشگاه سالنی دو هزار متر مربعی را برای نمایش محصولات اقتصادی، اکولوژی، و فناوری های دیجیتال در اختیار شرکتهای مختلف قرار داده است. از جمله فناوری های سبز سبیت فناوری "اندازه گیری هوشمند" است که به افراد امکان می دهد با استفاده از تلفنهای همراه خود به لوازم الکترونیکی خانگی از قبیل ماشین لباسشوئی اتصال پیدا کرده و با کنترل فعالیت آن از مصرف بیهوده انرژی جلوگیری کنند.
فناوری تصاویر سه بعدی، صدای سکوت، تلفنهای همراه جدید و کنترل رایانه با کمک امواج مغزی از برترین فناوریهای ارائه شده در سبیت ۲۰۱۰ به شمار می‌روند.

نمایشگاه بزرگ سبیت 2010 هانوور که نوآوری های فناورانه بسیاری را از سرتاسر جهان در معرض نمایش قرار داده است امروز شنبه 6 مارچ 2010 به کار خود پایان خواهد داد. در ادامه تصاویری از لحظه های مختلف این نمایشگاه بزرگ مشاهده می شوند.
آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان در حال آزمایش نمایشگری از محصولات شرکت SAP که بر روی سر کاربران قرار می گیرد
عینکهای دوربین دار برای ثبت آنچه چشمها می بینند

تلفن همراه آندروید Acer Liquid A1

فناوری "صدای سکوت" برای تبدیل حرکات لب به صدا

فوتبال روباتها در سبیت 2010

خطای دید در نمایشگرهای سه بعدی توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است

کنترل هلی کوپتر چهار موتوره با کمک آی-فن

بازی رایانه ای با کمک کلاه های اسکنر مغزی EEG

نمایش کارتهای شناسایی ملی جدید کشور آلمان و چندین اسکنر اطلاعات
در جایگاه موسسه فرانهوور
سبیت 2010

صدر اعظم آلمان و نخست وزیر اسپانیا با عینکهای فناوری سه بعدی در افتتاحیه سبیت 2010
"Webby" جدیدترین محصول شرکت وودافن از رادیوی اینترنتی، خدمات صوتی و تصویری،

رادیو ساعتی، خدمات اطلاعاتی آنلاین، ایمیل و اتصال وای-فای برخوردار است


خودروهای سیستم نقشه برداری خیابانهای شهری گوگل به نمایش گذاشته شده اند

کودکان استفاده از "سطح هوشمند مایکروسافت" را در این نمایشگاه تجربه می کنند. این سطح صفحه ای لمسی چندگانه است که به تازگی برای استفاده در لابی هتلها، اتاقهای نشیمن و خانه ها توسط مایکروسافت ارائه شده است

این گوشی از نمایشگر 3.7 اینچی و پردازشگر یک گیگاهرتزی Qualcomm برخوردار است
جدید ترین گوشی HTS با نام Desire در سبیت 2010
مراسم بازگشایی نمایشگاه به سبک سه بعدی حاضرین افتتاحیه سبیت 2010 با جدیدترین و کلیدی ترین فناوری ارائه شده در این نمایشگاه بیشتر آشنا می شوند


استفاده از آی-فن در کنترل ماشین لباسشویی فناوری جدید در سبیت به کاربران تلفنهای همراه امکان می دهد با کمک موبایلهای خود
میزان مصرف انرژی لوازم خانگی خود را کنترل کنند